Osobní a individuální přístup, důraz na precizní a kvalitní zpracování, moderní design, tradiční krejčovina nejvyšší úrovně. To jsou hlavní zásady a hodnoty, které vyznává pánský krejčí stojící za stejnojmennou značkou Leo Macenauer. Krejčovské řemeslo se předává v rodině Macenauer již po několik generací. Už děda Josef Macenauer byl ředitelem oděvního podniku OP Prostějov v dobách jeho největší slávy, otec rozšířil rodinné působení o vlastní firmu spravující softwarové řešení řízení výroby textilních podniků a matka uplatnila krejčovské dovednosti v rodinné firmě. Právě od dědy a svých rodičů získal Leo cenné zkušenosti a nadšení pro módní průmysl.

Proto studoval na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a na prestižní Central Saint Martins College of Fashion v Londýně. Než začal rozvíjet svoji vlastní značku, byl na stáži u Calvina Kleina v Miláně a také v samotném srdci tradičního krejčovství v londýnském Savile Row ve firmě Buxton Pickles či v předním salonu Charlie Allen ze slavného krejčovství Huntsman. Od roku 2015 má nový showroom v centru Prahy. Na adrese Soukenická 13 vznikl nový svět pro pravé gentlemany a všechny náročné muže. V jedinečné atmosféře, které dominuje nábytek z 19. století a jazzová hudba, nabízí Leo Macenauer individuální přístup a služby nejvyšší kvality, tedy od kompletního návrhu vlastních střihů a konzultace až po úpravy podle typu postavy a zejména přání a potřeb klienta.

V každém produktu se promítá tradice, řemeslo a design tak, aby byl každý vyrobený kousek unikátní. Kvalita není jen otázkou materiálu, ale zejména se projevuje v osobním přístupu ke klientovi a v perfektním zpracování jednotlivých střihů se smyslem pro detail.

Filozofie značky vychází čistě z pozitivního pohledu na módu. Každý kus oblečení by měl svého majitele těšit, měl by být pohodlný a především by měl být kvalitně zpracovaný. Proto kromě navrhování jednotlivých kolekcí je kladen důraz především na individuální přístup tak, aby byl každý klient stoprocentně spokojený. Pouze v perfektně ušitém a padnoucím oblečení s pečlivě zpracovanými doplňky a detaily se každý muž může cítit sebevědomě, jako pravý gentleman a byznysmen.